Peygamberimizin nazardan korunmak için okuduğu dua! En etkili koruyucu nazar duası

Peygamberimizin nazardan korunmak için okuduğu dua! En etkili koruyucu nazar duası

Peygamberimizin nazardan korunmak için okuduğu dua! En etkili koruyucu nazar duası

Birileri tarafından beğenilmek ve ilgi görmek, kişi üzerinde hoş bir his bırakabilir; ancak bunun devamında getirebileceği maddi ve manevi sıkıntılar göz ardı edilmemelidir. Küçük görünen ancak kişinin hayatını olumsuz etkileyebilecek ciddi sonuçlara neden olabilen etkileri vardır. Kötü niyetli bakışlar, insanın ruhsal dengesini bozabilir ve maddi problemlere, işlerin yolunda gitmemesine sebep olabilir. Nazarın etkisinde olduğuna inanan kişi, kendisinde garip semptomlar, hastalıklar veya içsel rahatsızlıklar hissedebilir. Bu yüzden, bu gibi durumların ciddiyeti hafife alınmamalı ve kişi kendisini bu tür olumsuzluklardan korumalıdır.

Rivayetlere göre Peygamber Efendimiz (SAV), yüzünde sarılık gördüğü bir kimse için “Buna dua okuyun, çünkü kendisinde nazar var” diyerek nazarın gerçek olduğunu vurgulamıştır. (Buhari 34)

Nazar Değmesi Nasıl Anlaşılır? Haset ve Nazar Belirtileri

Nazarın varlığını anlamanın en basit yolu sürekli bir uyuşukluk hissidir. Eğer yeterli uyku alıyorsanız ama hala yorgun ve bitkin hissediyorsanız, bu nazarın etkisi olabilir. Hatta, nazar olduğuna inanan bir kişi, bu durumu karşısındaki kişiye olumsuz enerji göndererek onun da benzer belirtiler yaşamasına sebep oluyor olabilir.

Bunun dışında, normalde dikkat edilmesi gereken eşyaların sık sık bozulması veya kırılması da nazarın belirtilerindendir. Eğer bu tür olaylar sıkça yaşıyorsanız, nazarın etkisi olup olmadığını düşünebilirsiniz.

Nazar Duası

 

ANLAMI: İkinizi de (Hasan ve Hüseyin r.a.) bütün şeytanların, zehirli mahlukatın ve nazarı isabet eden kötü gözden (göz değmesinden) Allâhü Teâlanın kelimât-ı tâmmesine (noksansız kelimelerine) sığındırırım. Yine, Hz. Âişe (r.a) rivayetine göre Resulullah (SAV) şöyle buyuruyor: “Nazardan Allah’a sığınınız. Çünkü göz (değmesi) gerçektir” (İbn Mace).

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu