2022-11-28 20:55:31 0 Yorum
0/0

Peygamber Efendimizin Mucizeleri

Peygamber Efendimiz S.A.V'in yüzlerce mucizesi olduğu bilinmektedir.

Aşağıda bahsetmeye çalıştığımız mucizeleri etkileyici ve insanların aklında kalıcı bir örnek teşkil etmesi açısından verilmiştir.

Miraç Hadisesi (Miraç'a Yükselme); Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed S.A.V'in en büyük mucizesidir. Bir gece yatağından kalkarak Mescid-i Harama geldi. Cebrail Aleyhisselam refakatinde Burak'a binerek Mescid-i Aksa'ya gelmişti. Orada onu bütün peygamberler karşılıyordu. Mescid-i Aksa'da diğer peygamberlere iki rekât namaz kıldıran efendimiz, arşa yükseliyor, sevgilisine kavuşacağı anı sabırsızlıkla bekliyordu. Efendimiz Beyt' ül Maktise varınca orada bir kayadan göğe yükseltiliyordu. Miraç yolunda mucize sayılabilecek birçok olay cereyan ediyordu. Her bir katında biriyle karşılaşıyor. Sayısız melekler görüyor ve cennet ile cehennemin durumları ona gösteriliyordu. Peygamber Efendimiz tarafından o mübarek gecede biz inananlara müthiş hediyeler getiriliyordu.Bunların en büyüğü beş vakit namazdır. Beş vakit namaz bu gece farz kılındı. Ardından Allah c.c.'a şirk koşmayan herkesin sonunda affedileceği müjdeleniyordu. Bakara süresinin son iki ayeti de bu gece nazil oluyordu.

Ayın İkiye Bölünmesi; Müşrikler Peygamber Efendimize bir gün madem peygambersin ayı ikiye bölde görelim dediler. Peygamber Efendimiz de şahadet parmağı ile aya işaret etti ve ay ikiye ayrıldı. Bir yarısı müşriklerin istediği gibi Ebu Kubeys dağının üzerinde, diğer yarısı ise, Kuaykiân dağı  üzerinde görünüyordu. Bu mucize karşısında müşrikler yine inanmadılar.

Parmakları arasından su çıkarması; Peygamber efendimiz bazı yolculuklarda susuz kalındığı zaman elini bir kaptaki suya sokunca parmakları arasından su fışkırırdı. Bütün sahabeler ve hayvanlar bu sudan kana kana içerlerdi.

Ölen bir kızı diriltmesi; Peygamberimiz komşusunun ölen kızını dirilterek, onun konuşmasını sağlamıştı.

Koyunun beni yeme ya Rasulullah demesi; Hayberde Peygamberimizin önüne zehirli koyun kebabı konulmuş, fakat koyun peygamberimize "beni yeme Ya Rasulullah" diyerek uyarmıştı.

Hurma Kütüğünün Ağlaması; Peygamberimiz Mescid-i Nebevi'ye minber yapılınca daha önce oturduğu hurma kütüğü kendisine oturmayı bıraktığı için ağlamıştı. Peygamberimiz ona sarılınca hurma kütüğü sustu.

Daha birçok mucizesi olan Peygamber Efendimiz' in en büyük mucizesi Kur'anı Kerim'dir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hz.MUHAMMED (S.A.V.) "https://sirlarinsirri.com/hzmuhammed-sav/peygamber-efendimizin-mucizeleri" title="Peygamber Efendimizin Mucizeleri">0 Yorum

Peygamber Efendimizin Mucizeleri

2022-11-29 11:37:28

Peygamber Efendimiz S.A.V'in yüzlerce mucizesi olduğu bilinmektedir.

...

Hz.MUHAMMED (S.A.V.) "https://sirlarinsirri.com/hzmuhammed-sav/hz-muhammed-sav-in-evlilik-donemi" title="Hz Muhammed S.A.V' in Evlilik Dönemi">0 Yorum

Hz Muhammed S.A.V' in Evlilik Dönemi

2022-11-29 09:47:10

1- TİCÂRET HAYÂTI

Bütün Mekke’liler gibi Hz. Muhammed...

Hz.MUHAMMED (S.A.V.) "https://sirlarinsirri.com/hzmuhammed-sav/hz-muhammed-sav-in-soy-agaci" title="Hz. Muhammed S.a.v' in Soy Ağacı">0 Yorum

Hz. Muhammed S.a.v' in Soy Ağacı

2022-11-27 19:10:59

Hz.İsmail' e kadar dayanan bir soy ağacı bulunuyor, Son Peygamberimiz Hz.Muhammed S.A.V<...

Henüz hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yapmak istermisin?

Bir yorum yap

Adınız*
E-mail*
Yorum*

ARAMA

ZİKİR MATİK

NAMAZ VAKİTLERİ

Yazarlarımız

Esma-ÜL Hüsna

Sponsor

#

E-bülten

En Çok Okunanlar

Sosyal Medya

Zaman Akışı

2022-10-06 23:04:03

Yeni bir yorum yapıldı.

2022-08-30 23:54:38

Yeni bir yorum yapıldı.

2022-08-30 08:20:49

Yeni bir yorum yapıldı.

2022-08-25 12:22:03

Yeni bir yorum yapıldı.

2022-08-24 06:26:24

Yeni bir yorum yapıldı.